O czym nie wiemy

Książki fikcyjne pozwalają na to, aby poznać niezwykłych bohaterów, którzy tak jak i czytelnicy, muszą radzić sobie z wieloma trudnościami w życiu. Tak, każdy z nas mógłby podać przykład jakiejś historii, która doskonale będzie odwzorowywać świat w którym żyje. Czasem te fikcyjne opowieści możemy odłożyć na bok po to, aby poznać fascynujący, czasem mroczny świat, literatury faktu. Obecnie w wielu miejscach znaleźć można takie książki, które opowiadają o tym, co się działo lub o tym, co aktualnie się dzieje. Jedną z takich książek jest “Zapis zarazy” Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego.

Pandemia COViD-19

Z czym przyszło się teraz ludziom mierzyć? Z epidemią! Kto by pomyślał jeszcze rok temu, że dojdzie do takiej sytuacji, iż ludzie będą bali się wychodzić z domu. Co więcej, nie będą mogli wyjść z tego, ponieważ w innym wypadku będzie im grozić za to wysoka kara pieniężna lub nawet więzienie – i to nie w zawieszeniu. Gdyby ktoś opowiadał o tym w listopadzie 2019 roku, to na pewno zostałby uznany za wariata. Tylko, że teraz przyszło nam żyć w takiej rzeczywistości. To, co rok temu wydawałoby się jakimś światem a’la matriks, teraz jest rzeczywistością. Dla wielu osób w naszym kraju to nadal wyjątkowo absurdalna sytuacja. Aczkolwiek z pandemią zmagamy się już od kilku miesięcy. To właśnie o niej piszą w swoich książkach Wojciech Sumliński i major ABW Tomasz Budzyński – doskonały duet autorów, który ma już na swoim koncie wiele innych, znakomitych i poruszających reportaży.

W jakim świecie żyjemy?

Autorzy reportażu Tania Książka – Zapis zarazy zwracają uwagę na to, co na ogół jest dla nas niedostrzegalne. To, co dzieje się za przysłowiowymi “kulisami sceny”. Czy jesteśmy pewni tego, co władza nam przekonuje? A może, tak jak to niektórzy przekonują, pandemia to tylko fake, który ma na celu zastraszenie społeczeństwa? Nie ma nic gorszego od lęku, który paraliżuje całe społeczeństwa. Wystarczy tylko spojrzeć na to, co dzieje się z Polakami, którzy na bieżąco obserwują codzienne statystyki. A co mamy powiedzieć o innych krajach? Tylko, czy ta zaraza faktycznie jest dla nas zagrożeniem? A może to część broni biologicznej, która została stworzona przez ludzi? Dla jednych takie teorie są niemożliwe, ale tak naprawdę dla wielu osób są one prawdziwe. Na dodatek można znaleźć dowody na to, że są one prawdziwe. W jaki sposób? Tego dowiemy się już z tej książki, która na pewno szokuje i zmusza człowieka do zastanowienia się nad tym w jakim świecie przyszło mu żyć.

zdjęcie utworzone przez wirestock - pl.freepik.com

Ryszard

Back to top