Narzędzie do manipulacji człowieka

Człowiek jest bardzo skomplikowaną istotą. Od wielu lat trwają badania nad tym, jak skomplikowana jest natura człowieka. Czy ktoś w końcu doszedł do jakiegoś logicznego wniosku? Nie. Tak naprawdę chyba nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć na pytania odnoszące się do natury człowieka. Jedno jest pewne – człowiekiem w dzisiejszych czasach można dowolnie manipulować. Wystarczy tylko mieć do tego odpowiednie narzędzia i wielu ludzi będzie podatnych na to, co dzieje się dookoła. Dowodem na to jest książka pt.”Zapis zarazy” Wojciecha Sumlińskiego i majora ABW Tomasza Budzyńskiego (https://www.taniaksiazka.pl/zapis-zarazy-tomasz-budzynski-p-1414117.html).

Mistrzowie reportażu

Autorzy to znany duet, który już nie raz miał przyjemność zaskoczyć czytelników. To ludzie, którzy przygotowują bardzo rzetelne reportaże. Przykładem na to są takie dzieła, jak “Niebezpieczne związki Donalda Tuska”, “Rozprawa o zabijaniu i zmartwychwstaniu” czy dwie części “Powrotu do jedwabnego”. Same znakomite tytuły. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności czytać tych książek, to koniecznie powinien nadrobić zaległości. W pierwszej kolejności niech chwyci on “Zapis zarazy“, który jest jedną z najbardziej oczekiwanych książek w 2020 roku. Oto książka, która pozwala spojrzeć na to, co się dzieje na świecie bardziej trzeźwym okiem. Wojciech Sumliński i Tomasz Budzyński przyglądają się temu, co się dzieje na świecie, kiedy pandemia szaleje dookoła nas. Kiedy ten doskonale znany nam, bezpieczny świat został nam tak nagle odebrany.

Czyja to wina?

Czy będziemy mieli szansę na to, aby wrócić do tego doskonale znanego nam bezpiecznego świata? Nie wiadomo. Ktoś coś mówi o szczepionce, ale jej podanie wzbudza ogromne wątpliwości. Czyja to wina, że świat znalazł się właśnie w takim momencie? Ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie. Można tylko domniemywać, aczkolwiek prawda i tak chyba nigdy nie zostanie ujawniona. Dlaczego COViD-19 pojawił się? Czy to możliwe, że jest to wirus za którego odpowiedzialny jest człowiek? Czy to możliwe, że człowiek człowiekowi byłby w stanie wyrządzić taką krzywdę? A może jest to właśnie narzędzie, dzięki któremu w lepszy i łatwiejszy sposób będzie można manipulować społeczeństwem? W końcu ludzie żyją teraz w ogromnym strachu. Tak, władze różnych krajów są teraz w najlepszym momencie, który ma dowodzić na to, że wystarczy tylko coś powiedzieć, a społeczeństwo stanie się posłuszniejsze niż wcześniej. To niemożliwe? A jednak tak. Wystarczy tylko przeczytać tą książkę, aby się o tym przekonać, że człowiek w chwili obecnej jest mocno manipulowany.

Zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com

Ryszard

Back to top